فارسی | Deutsch

بهروز سورن: گزارش تظاهرات بزرگ در وین در همبستگی با مبارزات مردم ایران و در محکومیت قتل مهسا ( ژینا ) امینیسپتامبر 27, 2022

27 سپتامبر 2022 شهر وین شاهد تظاهرات و راهپیمایی بیش از 2000 نفر از ایرانیان و شهروندان اتریش و سایر کشورها در پشتیبانی از مبارزات مردم ایران و در محکومیت قتل دولتی مهسا ( ژینا ) امینی بود. این آکسیون اعتراضی از سوی تعدادی از نهادهای مترقی و چپ تدارک دیده شده بود. کانون پشتیبانی از مبارزات مردم ایران – وین از جمله سازماندهندگان این راهپیمایی بزرگ بود.حضور وزین زنان و کردهای مقیم اتریش در میان تظاهرکنندگان مشاهده میشد. این تجمع که بنام عدالت برای مهسا ( ژینا ) امینی و در همبستگی با زنان ایران و معترضان خیابانی صورت گرفته بود,  از میدان حقوق بشر شهر وین آغاز و در ادامه راهپیمایی باشکوه خود به هلدن پلاتز در مرکز شهر وین رسید. در این مکان متون و قطعنامه های متعددی قرائت شد.

حضورایرانیان از تشکلهای مختلف دمکراتیک و چپ در این اجتماع سیاسی با در دست داشتن پلاکاردهای متنوع و تصاویری از شهدای اعتراضات اخیر نمایشی آغشته از رایحه خوش همبستگی با مردم کشورمان بود.

طی این آکسیون اعتراضی بزرگ شعارهایی همانند:

زن, زندگی, آزادی

مرگ بر ستمگر,  چه شاه باشه چه رهبر

آزادی حق ماست, مهسا اسم رمز ماست

آزادی, سوسیالیسم دمکراتیک در ایران و جهان

توپ تانک فشفشه, آخوند باید گم بشه

این آخرین پیامه, هدف کل نظامه

امسال سال خونه, دیکتاتور سرنگونه

ما همه مهسا هستیم, بجنگ تا بجنگیم

بترسید, بترسید, ما همه با هم هستیم

مرگ بر خامنه ای

مرگ بر دیکتاتور

به زبانهای مختلف از سوی جمعیت حاضر سر داده شد.

از سوی کانون پشتیبانی از مبارزات مردم ایران متنی فارسی بروایت زیر خوانده شد.

همبسته با زنان و مردان ایران قتل فجیع مهسا ( ژینا ) امینی را محکوم کنیم.

هم اکنون بیدار زنان و مردان ایران برگی تازه و بی همتا از مبارزات خود برای رهایی از یوغ استبداد و ارتجاع حاکم بر کشورمان رقم میزنند. شهامت و دلاوری زنان در سراسر ایران میرود که سرمشق زنان مبارز جهان قرار گیرد و شعار زیبای زن, زندگی و آزادی نمایانگر اراده آزادیخواهانه و انسانی آنهاست.مردان کشورمان نیز دوش بدوش زنان حماسه ها آفریدند و سنگفرش خیابانها از خون آنان قرمز شد. همبستگی عمومی جوانه زد و اندیشه رهایی قطعی و نهایی شکوفا گردید و امروزه سراسر ایران در آتش انقلاب و دستیابی به ازادی و عدالت اجتماعی شعله کشیده است.موج موج سرکوب شدگان و محرومان کشورمان بهم پیوند میخورند و زمزمه انقلابی دیگر با موازین دمکراتیک و بدور از قوانین شرع و اسلام دارند.

حقوق و کرامت زنان ایران 44 سال توسط جمهوری اسلامی سرکوب و پایمال شد و این روزها آوازه آزادیخواهی و عدالت جویی آنان در جهان و در برابردیده گان و افکار عمومی جهانیان قرار گرفته و طنین افکنده است.

بیش از پنجاه تن از زنان و مردان جوان در خون خود غلطیده و به صفوف شهدای این قیام سراسری پیوسته اند و بیش از هزار نفر از معترضان خیابانی, دانشجویان و فرهیختگان در بازداشت بسر میبرند. آیت الله قتل عام, ابراهیم رئیسی پس از بازگشت از آمریکا دستور برخورد شدیدتر با معترضان به حجاب اجباری در خیابانها را داده است و پیش بینی میشود که بزودی سلاح های جنگی برای مقابله با اعتراضات مسالمت آمیز مردم در خیابانها بکار گرفته شود. این خود گویای آن است که خشونت نیروهای انتظامی و وابستگانشان در برابر اعتراضات مسالمت آمیز بشدت افزایش خواهد یافت وپس از آبانماه 1398 که بیش از 1500 نفر کشته داد,حمام خونی دیگر براه خواهد افتاد.

بر همه آزادگان سراسر جهان است که در برابر این جنایات بایستند.

جای سکوت نیست!

مردم ایران برای دستیابی به حقوق خود بیش از هر لحظه دیگر به همبستگی عمومی ایرانیان خارج کشور و همچنین وجدانهای بیدار در عرصه بین المللی نیازمند هستند. صدای رسای شان باشیم!

کانون پشتیبانی از مبارزات مردم ایران – وین

26.09.2022


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *