فارسی | Deutsch

سونامی شیمیایی علیه دختران و زنان – بهروز سورنمارس 7, 2023

هر روز دهها مدرسه دخترانه دیگر هدف حملات شیمیایی اراذل و اوباش جنایتکار جمهوری اسلامی قرار می گیرند. صدها تن از دختران نوجوان به بیمارستان منتقل میشوند و خانواده های آنان بطور گسترده در برابر مدارس و یا ساختمان آموزش و پرورش این مکانها تجمع و با شعارهای ضدحکومتی اعتراض خود را نسبت به ناامنی و بی تفاوتی مسئولان انتظامی رژیم ابراز می کنند.جو عمومی شهرهایی که این تهاجم شیمیایی صورت گرفته است بسیار ملتهب و فضا بسیار نگران کننده است. این حملات در بیشتر استانهای کشور صورت گرفته و استان خوزستان یکی از استانهایی است که بیشترین هجوم در شهرهای آن انجام پذیرفته است. گفته میشود که صدها دانش آموز تنها در روز گدشته بعلت مسمومیت به بیمارستان منتقل شده و تعداد زیادی از آنها در بخش مراقبت های ویژه آی سی یو بستری هستند. اینهمه در حالی است که مسئولین جمهوری اسلامی کماکان از وجود حملات بیشمار شیمیایی به مدارس دخترانه اظهار بی اطلاعی می کنند و دانش آموزان مسموم شده را هیستریک دانسته و مسمویت ها را ناشی از تمارض و نقش بازی کردن دانش آموزان می دانند.

 از اینهم فراتر میروند و با تهیه گزارشهای مصنوعی علل را به وجود تانکر حاوی سم گیاهی در نزدیکی مدرسه, پشه کش و تخلیه مواد سمی خانگی در نزدیکی مدارس و یا بوی فاضلاب ارجاع میدهند.این حملات اغلب در دهها شهر و استان کشورهمزمان انجام شده و نشان میدهد که شبکه ای هماهنگ و سازماندهی شده با امکانات حکومتی علیه مدارس دخترانه به جنگی تمام عیار وارد شده اند. بسیاری از خانواده ها که بخشا مورد ضرب و شتم نیروهای امنیتی و لباس شخصی ها قرار گرفته اند, به خاموش بودن دوربین های مداربسته مدارس اشاره داشته و این جنایات را به حکومتیان منتسب می دانند. 

حکومتیانی که در گسترده ترین جنایات علیه نوجوانان و زنان در کشور, در نقش بیطرف و نظاره گر و در برخی نقاط بعنوان سرکوبگر عهده دار نقش شده اند. علی خامنه ای که چندی پیش با جمع کردن دختربچه های عوامل نظامی و امنیتی خود عکس یادگاری میگرفت در ارتباط با هجوم شیمیایی به دختران و نوجوانان مردم در مدارس ابتدا سکوت اختیار کرد و سپس و تحت فشار افکار عمومی ناجار به موضع گیری و خواستار پیگیری و مجازات عاملین آن شد. عواملی که در پی فرمان خود او آتش به اختیار شدند و تحت فرماندهی شخص او قرار دارند. این در حالی است که شایع شده که شبه نظامیانی وابسته به سپاه پاسداران بنام نخسا مسئولیت این اقدامات را بعهده گرفته اند. این سازمان شبه نظامی در سوریه بخشی از سپاه قدس بوده است و لوگوی آنها این وابستگی را منعکس میکند. سیار هستند و در صورت لزوم ( بخوانیم ضرورت سرکوب ) فراخوانده میشوند.توانایی آنها بعنوان تک تیراندازان شناخته شده و کشتار بسیاری در تهران و ملارد مرتکب شده اند. 

شبه نظامیانی که گفته میشود 600 عضو دارد ,مزدور و در سرکوب جنبش دی ماه 96 و سرکوب خونین قیام آبان 98 نقش بسزایی ایفا کرده و تحت فرماندهی قاسم سلیمانی و شخص علی خامنه ای هستند و خود را فدائیان قاسم سلیمانی و خامنه ای دانسته و میدانند. پیش تر ها خامنه ای در یکی از سخنرانی هایش ضمن اشاره به نقش مهم این گروهها از بسیج و سپاه درخواست همکاری تنگاتنگ با این گروهها کرده بود. اینکه این شایعه صحت دارد یا نه؟ در اصل موضوع که علی خامنه ای و بیت رهبری اش در این جنایات نقش مستقیمی دارند, تغییری ایجاد نمیکند. اینکه اقدامات این نیروها هم اکنون از کنترل وی خارج شده و او را در مخمصه ای سیاسی و بحرانی اجتماعی قرار داده است نیز کاملا روشن است.

حکومتی که شبح مرگ خود را پس از آغاز انقلاب زن, زندگی آزادی بر سر خود دیده است برای حفظ بنیانهای حکومتی خود از هیچ جنایتی فروگذار نخواهد کرد همانطور که قتلهای زنجیره ای و موج گسترده اسیدپاشی ها هنوز پرونده ای باز دارد. قطعا این اقدامات هولناک رژیم به دختران دانش آموز و دانشگاهی پیامی موازی به مردم کشورمان دارد و آنهم اینکه در برابر جنبش انقلابی زن, زندگی آزادی هرگز کوتاه نخواهد آمد و از وحشیانه ترین روشهای سرکوب خود علیه آن از جمله حملات شیمیایی به فرزندان مردم فرو نخواهد گذاشت. به تجربه میدانیم که حاکمان اسلامی ظرفیتها و پتانسیل هر جنایتی را دارند و کشتار زندانیان سیاسی در دهه شصت, قتلهای زنجیره ای و کشتار معترضان در آبان 98 و جنبش انقلابی زن, زندگی آزادی در پیشینه حکومت ننگین آنان ثبت شده است.

دلایلی که حملات شیمیایی از سوی حکومتیان است:

جمهوری اسلامی حکومتی ایدئولوژیک است که با حضور سیاسی, اجتماعی و فرهنگی زنان مخالفت دارد و تغییر معادلات و آزادی زنان ایران تهاجمی است به مبانی ایدئولوژیک این حاکمیت ارتجاعی و این مطالبه مردمی و گسترده برگشت پذیر نیست.

جمهوری اسلامی با کشتار مخالفان خود در 44 سال گذشته بویژه با کشتار سراسری زندانیان سیاسی و دگراندیشان در دهه شصت, قتلهای زنجیره ای, سرکوب خونین اعتراضات دیماه 96 و قیام آبان 98 و سرنگون کردن هواپیمای اکرائینی نشان داده است که برای حفظ قدرت حکومتی خود از هیچ جنایتی فروگذار نخواهد کرد.

گستردگی و همزمانی این حملات مضاف بر اینکه بمبهای شیمیایی ترکیبی در این اندازه ها برای مردم عادی یا این سازمان و تشکل غیر دولتی و غیر متمول امکان پذیر نیست و تولید و نگهداری و مصرف آن نیازمند شبکه ای بسیار گسترده است که تنها از عهده نهادهای موازی یا مزدور حکومتیان ساخته است.

از کار انداختن دوربینهای مداربسته در مدارس بهنگام حمله ها و در امتداد آن عدم تخصیص نیروهای امنیتی خود برای حفاظت از مدارس

تردید افکنی, دامن زدن به شایعات جهت گرد و خاک پاشیدن به اصل مسموم شدن صدها دانش آموز

جمهوری اسلامی با بحران آمد ( اشغال سفارت آمریکا ), با بحرانسازی حاکمیت را از آن خود کرد و در هیچ برهه ای از زمان تلاشی برای حل بحران ها نکرد.بحرانها یکی پس از دیگری دست ساز و ایجاد شدند و رژیم هم از آنها استقبال و بر خر مراد سوار بوده است. مسمومیت سراسری دانش آموزان ایجاد فضای بحرانی جدید است برای ایجاد رعب و وحشت مضاعف و پیشگیری از انقلاب سهمگین زن, زندگی آزادی

بهروز سورن

06.03.2023
****

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *