فارسی | Deutsch

گزارش کمیته حمایت از اینتگراسیون مهاجران در مورد دیدار در پارلمان اتریشآوریل 19, 2023

گزارشگران:

در امتداد پر شمار فعالیت های حمایتی ایرانیان چپ ومترقی در خارج از کشور از مبارزات جاری مردم ایران و بویژه پس از آغاز خیزش انقلابی مهسا, جمعی از فعالین کمیته حمایت از اینتگراسیون مهاجران و انجمن نویسندگانِ اتریش ( UKI, IG – Autoren ) در مقر پارلمان کشور اتریش با نمایندگان موثر پارلمانی حزب سوسیالیست این کشور دیدار و گفتگو کردند.طی این دیدار نکات مهمی  در ارتباط با جنبش مردمی در داخل کشور, وضعیت اپوزیسیون خارج از کشور و همچنین ضرورت قطع فوری همکاری های فرهنگی دولت حاکم بر اتریش با جمهوری اسلامی به تبادل نظر گذاشته شد.لازم به ذکر است که کشور اتریش در دهه های گذشته منطقه امن جاسوسان رژیم است و بویژه سفارت جمهوری اسلامی از مراکز اصلی اقدامات تروریستی نظام حاکم بر ایران در سطح اروپا بوده است

متن کامل گزارش را در زیر میخوانید:

UKI

(Unterstützungskomitee zur Integration von Migranten)

در ۱۲ آوریل ۲۰۲۳، براساس ابتکار کمیته حمایت از اینتگراسیون مهاجران و انجمن نویسندگانِ اتریش دیداری با حزب سوسیال دمکرات در پارلمان اتریش برگزار شد که در آن پاملا رندی-واگنر، دبیراول فراکسیون حزب و هارالد تروخ، سخنگوی مسئول امور حقوق بشر فراکسیون و ماریون کناپ مشاور سیاست خارجی حضور یافتند. 

در این نشست در ابتدا، اوضاع سیاسی ایران و ادامه مبارزات جاری مردم با هدف دستیابی به آزادی، دمکراسی و سرکوب خشن و بی وقفه جمهوری اسلامی، از جمله حملات شیمیایی به دانش آموزان مدارس دخترانه گفتگو شد و پیشنهاداتی مورد بحث و مشاوره قرار گرفت. 

در ادامه، موضوع امنیت ایرانیانی که در حمایت از مبارزات مردم ایران و افشای جنایات جمهوری اسلامی در اجتماعات واعتراضات شرکت می‌کنند و خطراتی که از جانب شبکه‌های تروریستی و جاسوسی سفارت جمهوری اسلامی آنان را تهدید می‌نماید، بررسی گردید. همچنین نماینده کمیته حمایت از اینتگراسیون مهاجران، به عدم همگونی طیفهای سیاسی اپوزیسیون ایران در خارج اشاره کرد و یاد آورد شد که احزاب مترقی اروپایی مانند احزاب سوسیال دمکرات، با خوش قلبی در دفاع از مبارزات مردم ایران، کنار بخشهایی از اپوزیسیون قرار می‌گیرند که با اصول دمکراتیک و اخلاق حزبی آنها تقابل دارد. 

نتایج حاصل از این نشست، به طرح موضوعات ذیل از وزرای امور خارجه و داخله گردید: 

۱- در متن مبارزات مردم ایران، چگونگی فعالیتهای دفتر فرهنگی ایران و اتریش در تهران که زیر نظارت سفارت اتریش اداره می‌شود. 

۲- برنامه محافظتی دولت اتریش در قبال خطراتی که ازسوی مزدورانِ تروریست جمهوری اسلامی، جان ایرانیان مبارز را در اتریش تهدید می‌نماید. 

این سوالات با حضور رسانه‌های تلویزیونی و خبری و ایرانیان علاقمند در بخش تماشاگران مجلس انجام می‌شود. 

۳- یک کمیته ویژه خارجیِ پارلمانی بریاست خانم پاملا رندی-واگنر تشکیل خواهد شد، کمیته‌های اروپا, فرهنگ و کمیته حقوق بشر میتوانند در آن مشارکت نمایند. UKI دو  متخصص را که میتوانند از شرایط موجود تصویر روشنی ارائه دهند، پیشنهاد می‌نماید. ترجیح داده می‌شود که دو نفر مذکور از حوزه سیاسی و رسانه‌ای انتخاب شوند. اخبار و نتایج کمیته، در رسانه خبریِ ویژه‌ای منتشر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *